ODKAZY V ČLÁNKU
HODNOCENÍ ČLÁNKU
přečteno:  1841krát
přečteno:  463uživateli
1 nejhorší - 10 nejlepší
-1--2--3--4--5- -6--7--8--9--10-
hodnocení=[5]
REAKCE NA ČLÁNEK
vstup do fóra
LIKE TLAČÍTKO
Centralizace

Centralizace1

1 Úvod

Pražan dostane zpět 4x více prostředků z daní než průměrný Čech. Když jsem tento koeficient poprvé slyšel, trochu víc mne to zamrzelo (spíše nasralo). Poté jsem viděl televizní debatu na toto téma a nestačil jsem se divit, jakým lžím jsem byl vystaven. O tom je následující text.

2 Zdůvodnění politika

Praha odvádí do státního rozpočtu 4x více peněz na jednoho člověka než průměrný Čech. Proto by se mělo Pražanům vrátit to, co jim náleží.

3 Centralizace

ČR se snaží o celkovou centralizaci všeho do Prahy, je to dnešní trend. Problematika úřadů práce mluví za vše. Úřady práce se budou řídit centrálně z Prahy. V Praze se vytvořilo 100 nových míst pro nové zelenáče, kteří se budou muset zaučit a z celé ČR byli povyhazováni lidé, kteří tam poctivě sloužili a znali dobře svojí práci.

Toto se neděje jen s Úřady práce, ale děje se to i ve firemním sektoru. Všechny administrativní pracovní místa difundují do Prahy za účelem centralizace a Praha se snaží všemi prostředky tento proces podporovat (viz bod 4). Praha je tedy velkým vysavačem pracovních míst. Nevím proto, proč bych měl za to, že neseženu práci, dávat Pražákovi čtyři díly a sobě pouze jeden díl z peněz, které moji rodiče odvedou do státní kasy.

4 Špatně vypočtený koeficient

Vzhledem k tomu, že se koeficient vypočítává z peněz odvedených lidmi a firmami v daném městě a vzhledem k tomu, že většina těchto peněz je odvedena velkými firmami a vzhledem k tomu, že většina velkých firem sídlí díky centralizaci v Praze, je tento koeficient takto vysoký.

Díky všeobecné centralizaci se vytvářejí extrémně placená místa pouze v Praze, což koeficientu pro malé obce a malá města nepřispívá.

5 Závěr

Pražanům nestačí, že v Praze jsou nejlépe placená místa díky centralizaci, za kterou může vláda ČR (tedy sami Pražané), Pražanům nestačí, že jsou nejbohatším regionem v EU, Pražané si za to ještě nechávají platit od zbytku ČR, což si myslím, že by mohlo být bráno za nespravedlivé.

Naštěstí se do tohoto začala míchat Evropská Unie, která podporuje regionální rozvoj narozdíl od ČR a za toto ji jsem vděčný.


1 - Pražáci prosím nečíst, mohlo by vás to naštvat :-). Pokud jsi Pražák, zmáčkni tlačítko zpět.
Vytvořeno: 2011-10-10 23:36:00    Změněno: 2011-10-28 23:07:24  Důležitost: 0 Přečteno: 463  Hodnocení: 5

nejhorší 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10nejlepší | hodnocení:5
Rád zodpovím ve fóru všechny vaše dotazy, budu rád i za jakoukoli kritiku.
NAPIŠ REAKCI NA ČLÁNEK - VSTUP DO FÓRA
vyrobeno Kráťou
Jiří Kratochvíl
HLAVNÍ MENU
VÝBĚR GRAFIKY
White Black Blue
Red Green