ODKAZY V ČLÁNKU
HODNOCENÍ ČLÁNKU
přečteno:  2105krát
přečteno:  706uživateli
1 nejhorší - 10 nejlepší
-1--2--3--4--5- -6--7--8--9--10-
hodnocení=[8.2]
REAKCE NA ČLÁNEK
vstup do fóra
LIKE TLAČÍTKO
Výběr fitness bruslí

Výběr fitness bruslí

1 Velikost koleček

Pro začátečníky jsou vhodná kolečka 84 nebo 90mm, 80mm už je hodně málo. Pro pokročilé 90mm a více. Kdo chce jezdit spíše ve městě, hodí se menší kolečka - u začátečníků 84mm, u pokročilých 90mm. Menší kolečka se lépe ovládají. Kdo jezdí jen po cyklostezkách, ať bere větší, rychleji jedou.

2 Rám

Brusle nesmí mít jednoduchý plastový rám. Dělají se bambusové rámy, plastovo-kovové carvingové rámy. Tradiční je celokovový rám. Rám by měl být profilovaný (co nejvíce 3D). Když máme rovný rám (jen placku 2D), daleko snáze se ohýbá. Nejlépe to vyzkoušíme tak, že vyndáme kolečka a zkusíme v ruce ohnout rám, když se ohne hodně, není to dobrý rám. Jiná věc je carvingový rám (Fila), který se speciálním způsobem nahne do zatáčky.

3 Výběr boty

Stabilita bruslí se pozná podle toho, jak vysoko položená je podrážka boty od země. Čím je podrážka níže, tím jsou brusle stabilnější. Když je podrážka stejně vysoká u brusle s 90mm kolečky a u brusle s 84mm kolečky, stabilnější bude ta s 90mm kolečky (fyzikální zákon).

Hlavní je, jak sedí bota. Hlavně nesmí nikde tlačit. Já si boty vybírám tak, že si zkusím o velikost menší botu a pokud mě tlačí rovnoměrně po celé noze, tak je to dobrá bota. Pak si vezmu samozřejmě mojí velikost.

Některé boty se hůře ohybají dopředu (když pokrčíme kolena, bota klade větší odpor). To má nějaké výhody i nevýhody. Výhoda je, že je na nich výborná manévrovatelnost (dají se na nich dělat skopičiny, jezdit pozadu atd.). Nevýhoda je, že se nejde tak dobře odrážet, protože bota člověka nepustí dopředu. Další nevýhoda je, že je menší stabilita na přepadnutí dopředu nebo dozadu. Tím, jak je bota tvrdší, budou dříve bolet nohy.

4 Závěr

Nejdůležitější je si správně vybrat botu, když bota tlačí, ježdění nikoho nebaví. Já mám zkušenosti se třemi typy bruslí - Fila Primo 84mm, K2 Moto 90mm a Tempish Supreme Lady 84mm. Ve Filách se krásně manévruje, hůře jezdí rychle (bota se špatně ohýbá dopředu). K2 jsou mé brusle, jezdí se na nich krásně rychle, jsou supernízko položené nad kolečky (dobrá manipulace), mají pevný profilovaný rám, ale rozlepily se mi po 1500km a jsou nechutně drahé. Nejlepší poměr cena/výkon mají Tempish, jezdí se na nich dobře rychle, jsou níže položené (než Fily). Tempish jsou něco mezi Fila Primo a K2 za cenu nižší, než Fily.

Vytvořeno: 2011-10-08 15:43:28    Změněno: 2011-10-29 00:55:27  Důležitost: 8 Přečteno: 706  Hodnocení: 8

nejhorší 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10nejlepší | hodnocení:8.2
Rád zodpovím ve fóru všechny vaše dotazy, budu rád i za jakoukoli kritiku.
NAPIŠ REAKCI NA ČLÁNEK - VSTUP DO FÓRA
vyrobeno Kráťou
Jiří Kratochvíl
HLAVNÍ MENU
SUBMENU
VÝBĚR GRAFIKY
White Black Blue
Red Green